Hanımlar Pasajı

Başarı Öyküsü

- Kokulu Taş Yalova -

Merhabalar

Kokulu Taş Yalova olarak dört yıla yakın bir süredir bu işteyim. Ev dekorasyonu ve hediyelik eşya alanında çalışmalar yapıyorum. Tamamı el beceresine dayalı kişiye özel tasarım ürünler oluşturuyorum. Yaptığım ürünlerin ham maddesini kokulu taş tozu, ham ahşap, beton, soğuk porselen v.b oluşturuyor.

Bir kadın girişimci olarak bu işe başlama ve öğrenme sürecim tamamen kişisel çaba ve gayretlerle oldu. Bu durum olumlu ve olumsuz sonuçları da beraberinde getirdi. Kaliteli ürünler ortaya koyabilmek adına çok fazla malzeme elimden geçti. Başlangıçta gerekli gereksiz bir sürü malzeme aldım. Taş tozundan başka herşeye benzeyen tozlar mı dersiniz, defolu kalıplar, rengarenk asetat kutular buna benzer bir sürü şey. Şimdi bunları hatırlayınca gülsem de aslında maddi ve zaman kaybı olmuştu. Olumlu sonuç olarak; çoğu şeyi kendim deneyimleyerek sağlam temele oturttum. Bir meslek ciddiyetinde bu işi yaptım. Ve zamanla ikinci mesleğim oldu. Yaptığım işe saygı duydum, ince eleyip sık dokudum. Mutlaka tekniğine uygun çalıştım. Ve kaliteli malzemeler kullandım.

Öğrenme süreci ,ilk denemeler uzun ve zorlu aşamalardı .Çalışmalar, emekler. Zamanla ürün çeşitliliği arttı. Çevremden aldığım siparişleri saymazsak bir süre hiç sipariş almadım. Nerdeyse bir yıl olmuştu. Ve bir gün instagramdan ilk siparişimi aldım. Sonra diğer siparişler birbirini izledi. Yine de eksik olan birşeyler vardı. O da daha çok kişiye ulaşıp ürünlerimi tanıtma ihtiyacıydı. Tam da bu aşamada Hanımlar Pasajı ile tanıştım.

Hanımlar pasajını instagramda bir sayfada gördüm. Üye alım duyurusu vardı. Sosyal sorumluluk projesi olarak kadın girişimcilere e ticaret desteği sunup , kendi web sayfalarını açmalarına olanak sağlıyordu. Üye başvurusu yaptım. Akabinde ürünlerimi daha çok kişiye ulaştırabileceğim bir web sayfam, bir dükkanım oldu.

Hanımlar pasajı arka planda pek çok kişinin emek verdiği çok önemli bir sosyal platformdur. Kadın girişimcilerin el emeğine dayalı ürünlerini sanal ortamda pazarlamalarına olanak veren bir sistemdir. Üretimi destekleyen dolayısıyla ülke ekonomisine katkıda bulunan önemli bir kuruluştur. Bu vesileyle emeği geçen ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunarım.

Kokulu Taş Yalova / Nermin ÇAKIR

http://kokulutasyalova.hanimlarpasaji.com

Bizi Takip Edin

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip ederek, platformumuza destek verin.